Na zakończenie projektu rozstrzygnięto konkurs Zmiana-Niezmiana.

W wyniku konkursu powstała mapa z miejscami wskazanymi przez uczestników konkursu - mapa ich ulubionych w Łodzi miejsc.

Zapraszamy na wycieczkę złożoną z tych miejsc, wszystkie znajdziecie tutaj.'

Zapraszamy także do zakładki materiały by:

- poznać zapotrzebowanie na działania harcerskie zebrane podczas naszych działań, wśród dorosłych uczestników Harcrewitalizacji,

- poznać propozycje zebrane na szkoleniu o rewitalizacji na działania harcerskie w ramach rewitalizacji społecznej,

- skorzystać ze zgromadzonych materiałów o Łodzi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

W ramach naszego projektu odbędą się następujące wydarzenia:

Szkolenie: Rewitalizacja – o co chodzi?

27 października 2016 r. 19:00 Hufiec ZHP Łódź-Polesie ul. Olimpijska 9

Szkolenie dla drużynowych, instruktorów, społeczników i nauczycieli, którzy nie mogli wziąć udział w szkoleniu wrześniowym.

Czy wiesz...
czym właściwie jest rewitalizacja?
czy dobrze kojarzy ci się z remontami?
czy mieszkańcy Łodzi coś na tym skorzystają?
czy harcerze mogą stać się częścią zmiany społecznej?
czy harcerze mają szanse na korzyści płynące z rewitalizacji?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czemu każdy aktywny mieszkaniec Łodzi powinien rozumieć czym jest rewitalizacja, jak w niej wziąć udział i co można zyskać.
Podpowiemy również jak pracować z młodzieżą w ramach działań w Łodzi.

Proszę o potwierdzenia swojej obecności za pomocą naszego FB, wpisując się na wydarzeniu lub pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegóły na wydarzeniu na FB

4 wycieczki po Łodzi – od maluchów po dorosłych

29 październik 2016 r., godzina 10:00 (wycieczki dla dzieci) i 13:00 (wycieczki dla dorosłych), Stary Rynek w Łodzi

4 x Łódź

To wycieczki dla:

- najmłodszych mieszkańców miasta i ich rodziców,

- dla dzieci w wieku zuchowym - klasy 1-3 SP,

- dla dzieci w wieku harcerskim i starszoharcerski - klasy 4-6 SP i 1-2 gimnazjum,

- dla dorosłych.

Wycieczki dla dzieci i młodzieży odbędą się w formie questingu, każda grupa, która nas odwiedzi otrzyma kartę zadań, którą będzie mogła wypełnić w trakcie działania. Dobrze wypełnione karty wezmą udział w losowaniu gadetów projektu.

Wycieczki poprowadzą pasjonaci Łodzi mający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą instruktorzy ZHP. Wycieczka poświęcona będzie łodzianom i ich miastu.

Wycieczki rozpoczynają się o 10:00 na Rynku Starego Miasta.

Wycieczka dla dorosłych poprowadzi doświadczony przewodnik miejski. Poświęcona będzie ona łodzianom i ich życiu codziennemu.

Wycieczka rozpocznie się o 13:00 na Rynku Starego Miasta.

Ponieważ wycieczkę tę organizują harcerze Hufca Łódź-Polesie w ramach swojego 60-lecia i projektu #harcrewitalizacja, poprosimy was także o podpowiedź jakie działania mogliby przeprowadzić harcerze na obszarze rewitalizowanym dla dzieci z naszego miasta, jakie potrzeby widzicie.

Szczegóły na wydarzeniu na FB.

Konkurs Zmiana-niezmiana

Praca ma przedstawiać miasto Łódź oczami uczestników konkursu. Praca powinna odpowiadać na dwa pytania – Co chcielibyśmy w Łodzi zmienić? Oraz Czego byśmy nie zmieniali?
Wybór miejsc należy wyłącznie do Uczestników i nie musi stanowić miejsc najczęściej odwiedzanych w mieście, choć takich nie wyklucza.

Praca powinna stanowić propozycje do wycieczki po miejscach wybranych przez uczestników.

Prace wykonane mogą być przez osoby indywidualne, a także przez rodziny, zastępy, gromady, drużyny harcerskie oraz inne grupy – także nieformalne.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które przyślą w terminie do 5 listopada 2016

Przewidziane są 3 nagrody w wysokości 100 zł.

Szczegóły w regulaminie znajdującym się poniżej strony.

5 listopada Gra Miejska po Łodzi

Do udziału w grze zapraszamy patrole złożone z rodziców z dziećmi oraz patrole harcerskie złożone z 4-6 osób.
Gra rozpoczyna się na ulicy Piotrkowskiej, zadaniem uczestników jest odwiedzenie jak największej ilości miejsc zaznaczonych na mapie, którą otrzymują na starcie. W czasie gry można zdobyć punkty w 2 kategoriach: spacer po Łodzi – patrole odwiedzają jak największą ilość miejsc, robią sobie zdjęcie i wrzucają je na fanpage #harcrewitalizacji lub w wyznaczonych na mapie punktach wykonują przygotowane zadania.  Trasa gry przebiega szlakiem „Bajkowej Łodzi” oraz przez kilka innych, wartych odwiedzenia w Łodzi miejsc. W wyznaczonych punktach uczestnicy robią sobie zdjęcie z pomnikiem postaci bajkowych lub z punktowym przebranym za taką postać. W czasie gry nie tylko rodzice mają okazję powrócić do bajek z dzieciństwa, a dzieci dowiedzieć się jakie bajki rodzice oglądali w ich wieku, ale także uczestnicy dowiedzą się lub przypomną sobie o wielu nietuzinkowych miejscach w Łodzi (bajkowe pomniki są zlokalizowane przy ciekawych obiektach), które doskonale nadają się na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Do tych miejsc zalicza się między innymi: Muzeum Kinematografii, Palmiarnia, Park im. Sienkiewicza, Pasaż Róży, Rynek Staromiejski, Łódzki Dom Kultury, Muzeum Kanału „Dętka” na placu Wolności, Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, ulica Piotrkowska. Uczestnicy będą spacerować po mieście w towarzystwie wierszy dla dzieci autorstwa znanego poety, który przez wiele lat Mieszkał w Łodzi – Juliana Tuwima. Wiele miejsc, które odwiedzą uczestnicy gier zostanie wskazanych przez uczestników konkursu Zmiana-niezmiana, w którym dzieci wskazywały najciekawsze według nich miejsca w mieście, takie, które lubią najbardziej.

Dla wszystkich uczestników przewidziana jest ciepła herbata i gadgety projektu, a dla wygranych patroli nagrody rzeczowe o wartości 100 zł.

Attachments:
FileFile size
Download this file (REGULAMIN_KONKURSU_ Zmiana Niezmiana.pdf)REGULAMIN_KONKURSU_ Zmiana Niezmiana.pdf212 kB