Instruktorka

sternik jachtowy, starszy sternik motorowodny, cert. SRC, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ
Nowy rozdział nowożytnej ery naszego hufca - druga (po Izie Krzyńskiej) druhna, która pełniła funkcję Retmana w latach 2006-2009(pozycja na piedestale przez wiele lat zarezerwowana dla Panów).

Wcześniej była przyboczną, a później drużynową 47 ŁWDH im. L. Teligi. Studia i praca wygoniły ją daleeeko, ale uśmiechem i dobrym słowem zawsze wspiera naszych wodniaków.

sternik jachtowy, starszy sternik motorowodny, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ
Wcześniej była przyboczną w 86 ŁWDH i tak się dobrze sprawiła, że później na pewien czas została jej drużynową.
No, a poza tym jest licencjonowanym pedagogiem od wychowania plastycznego i muzycznego, co daje się usłyszeć na każdym Festiwalu Szantowiązałka.

kapitan jachtowy morski, cert. SRC, Instruktor Żeglarstwa PZŻ
W przeszłości komendant szczepu im. Leonida Teligi oraz Retman Hufca Łódź Polesie, do dziś wielbiciel Rybaczówki, Rudej Wody, Retmanatu i literki R... choć ostatnio jego upodobania zdecydowanie przesunęły się w stronę M.

sternik jachtowy, sternik motorowodny
Oryginał co się zowie, świetny temat na film z serii „Los człowieka”. W przeszłości należał do łódzkiego KIHAM-u, był drużynowym zuchowym, przybocznym i p.o. drużynowego 58 ŁDH w szczepie „Agrikola” (Hufiec Łódź Polesie), drużynowym koedukacyjnej drużyny harcerskiej, a później komendantem szczepu Cichociemnych, w którym utworzył i był przewodniczącym Harcerskiego Klubu Poszukiwaczy Przygód ŻABIK (w reakcji na brak zgody Komendy Hufca na istnienie w szczepie harcerskim drużyny starszoharcerskiej).
Był członkiem Kręgu Instruktorskiego BUKI, wchodził w skład Rady Hufca Łódź Polesie i... należał do grona najczęściej upominanych i karanych w latach 80-tych (głównie za niesforność) komendantów szczepu.
W ostatnich latach pokazał się jako znakomity skarbnik hufca Łódź-Polesie; przez rok pełnił też funkcję Retmana hufca łódź-Polesie. Był instruktorem Hufcowej Komisji Rewizyjnej, od marca 2009 do wiosny 2011 roku wchodził w skład Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP jako specjalista od planowania i wszelkich operacji finansowych.

Swoje wszechstronne talenta objawił też współtworząc serwis Bazy Żeglarskiej WENECJA oraz będąc jednym z organizatorów Pierwszych Regat o Puchar Naczelniczki ZHP i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w klasie Janmor-Kadet. To dopiero figura!

kapitan jachtowy, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, cert. SRC
Doświadczony żeglarz morski, wielbiciel stalowych jachtów J-80 obowiązkowo oklepanych o nabrzeża portu rybackiego Pucku, w Retmanacie koncentruje się na tematyce rejsów morskich oraz szkoleń żeglarskich.

To bardzo ciekawa, choć nieco zagadkowa postać, łatwa do rozpoznania po niepowtarzalnej ekspresji gestów i rozbudowanych konstrukcjach zdań podrzędnie złożonych. Bywalec Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego, który opłynął też Przyladek Horn ze Wschodu na Zachód i z Zachodu na Wschód.
W przeszłości... drużynowy 86 ŁWDH - przynajmniej tak głosi legenda.