Harcerski Klub Wspinaczkowy Hufca Łódź-Polesie to inicjatywa grupy młodych wspinaczy – harcerzy i instruktorów naszego hufca, chcących dzielić się swoją pasją z innymi młodymi ludźmi.

Wspinaczka to nie tylko świetna zabawa, to aktywne spędzanie czasu, to kontakt z przyrodą. To nieustająca praca nad sobą, realizacja siebie i swoich marzeń. To pokonywanie siebie z każdym kolejnym krokiem naprzód, każdą kolejną skałą za nami. To ogrom wysiłku i przygotowań, godziny treningów, dziesiątki i setki nieudanych prób, by kiedyś osiągnąć cel.

Wspinaczka to także inni ludzie, to zaufanie, którym obdarzamy drugą osobą i współpraca w dążeniu do naszych wspólnych marzeń i celów. To odpowiedzialność za partnera na drugim końcu liny. To dzielenie wspólnych trudów, wysiłków i zmagań, niewygody ale i ogromnej satysfakcji gdy staje się razem na szczycie.

Właśnie to urzekło nas w wspinaczce i to niezmiennie nas przy niej trzyma. Jeśli starczy Ci odwagi by też kiedyś spróbować, być może i w Tobie zapali się ta wspaniała pasja. Poczuj to razem z nami, o ile się odważysz! ;)