Kapituła odpowiedzialna jest za rozpatrywanie wniosków o nadanie odznak Zasłużony dla Hufca Łódź-Polesie (w stopniu srebrnym i złotym). Odznaki przyznawane są przez Komendanta Hufca na wniosek instruktorów Hufca, a wręczane są podczas apelu rozpoczynającego rok harcerski, Święta Hufca oraz na Zjazdach Hufca.

Wniosek do wypełnienia można pobrać z naszej plikowni. Aby był rozpatrzony powinien trafić do Kapituły Odznaki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) na 14 dni przed jedną z wyżej wymienionych okazji.