Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

"Po Intercampie 2014"

Kolejny raz reprezentacja naszego hufca wzięła udział w międzynarodowym zlocie skautowym Intercamp. Tym razem jednak udało nam się zebrać wyjątkowo liczny skład - na Intercamp pojechał patrol składający się z 47 uczestników oraz 3 osoby jako IST. Spędziliśmy 5 wyjątkowych dni w Niemczech, gdzie bawiliśmy się ze skautami z wielu europejskich krajów.

W skład reprezentacji hufca kierowanej przez pwd. Bartłomieja Cotę wzięli udział harcerze ze szczepów: Agrikola, Arsenał, Cichociemni, Młode Orlęta, Traugutt oraz Żywioły.

Czytaj więcej...

Wspomnienia 46 ŁDH z Hiszpanii

Podczas HAL 2013 46 Łódzka Drużyna Harcerek miała okazję wziąć udział w międzynarodowym obozie w hiszpańskiej Andaluzji. Oto, jak dziewczęta wspominają obóz:

Czytaj więcej...

"Po Intercampie 2013"

Niedawno zakończył się kolejny zlot Intercamp na którym nie mogło nas zabraknąć - już po raz trzeci reprezentacja Hufca Łódź-Polesie wzięła udział w tym wydarzeniu. Zlot odbył się w okolicy miasta Maastricht w Holandii, a jego organizatorami byli członkowie Scouting Netherland. Spędziliśmy tam cztery niezapomniane dni razem ze skautami i skautkami z Francji, Belgii, Czech, Niemiec, Kanady, Szwajcarii, Holandii, USA i Wielkiej Brytanii.
W zlocie udział wzięli: Bartłomiej Cota jako patrolowy, Bartosz Mesek, Grzegorz Piotrowicz, Bartłomiej Kubicki (SH Żywioły), Julia Borecka, Joanna Striker, Klaudia Drogosz (SH Młode Orlęta).

Czytaj więcej...

"Nie ważne jaki kraj, harcerze wszędzie są tacy sami - o spotkaniu z niemieckimi skautami"

altCzy przytrafiło wam się kiedyś wyjechać, gdzieś na wakacje i spotkać tam skautów? Ja miałam tą przyjemność w tym roku. Odwiedzając jak co roku swoją rodzinę w Niemczech dowiedziałam się, że niebawem w pobliskiej bazie skautowej odbędzie się jakiś obóz. Jak się okazało obóz był zlotem tamtejszej chorągwi Ewangelickich skautów.

Czytaj więcej...

"Intercamp 2012 - relacja"

altReprezentacja naszego hufca właśnie wróciła z Niemiec z międzynarodowego zlotu skautowego Intercamp. Te cztery dni spędzone w towarzystwie skautów z Niemiec, Belgii, Holandii, Czech, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Kanady przyniosły wiele wrażeń, nowych znajomości, nowych pomysłów, a przede wszystkim wspaniałych wspomnień. Wiemy już, że „skauting is ok!”.

Czytaj więcej...