Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

Szczep im. Romualda Traugutta

alt

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Marii Bohuszewiczówny, ul. Gdańska 16
Szkoła Podstawowa nr 40 im. Bohaterów Rewolucji 1905 r., ul. Praussa 2
Szkoła Podstawowa nr 91 im. Leonida Teligi, ul. Kasprzaka 45
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Więckowskiego 41

Komendantka: phm. Olga Skowrońska HR, tel. 791 658 964, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: www.traugutt.pl

Drużyny w szczepie:

przy SP nr 23

Gromada Zuchowa „Brykające Tygryski”
drużynowa – HO Anita Hallak, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7 Łódzka Drużyna Harcerska „Płomienie” (męska)
drużynowy – ćwik Grzegorz Janiczek

 

przy SP nr 40

Gromada Zuchowa „Ogniste Smoki”
drużynowy – pwd. Michał Wacławski HR, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

48 ŁDH „Fera aqua” (koedukacyjna) – działa także przy SP nr 91
drużynowa – pwd. Weronika Sobańska HO

przy SP nr 91

Gromada Zuchowa „Radosne Pszczółki”
drużynowa – phm. Olga Skowrońska HR, tel.: 791 658 964

4 Łódzka Drużyna Harcerska „Błyskawica” im. gen. Mariusza Zaruskiego (żeńska)
drużynowa – pwd. Weronika Skrzypek HO, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

48 ŁDH „Fera aqua” (koedukacyjna) - działa także przy SP nr 40; z SP nr 91 tylko chłopcy do niej należą
drużynowa – pwd. Weronika Sobańska HO

Próba Drużyna Starszoharcerska
drużynowy – pwd. Marek Kijewski HO

przy I LO

47 ŁWDH im. Leonida Teligi
drużynowy – pwd. Kacper Rembowski HO, tel. 880 908 729
http://47lwdh.pl/

O szczepie:

Szczep im. Romualda Traugutta jest środowiskiem z bogatą historią i obrzędowością. Jesteśmy najstarszym szczepem w Hufcu Łódź Polesie i jednym z najstarszych w Łodzi. Początki istnienia naszego szczepu są już w 1915 roku – kiedy to powstała w Gimnazjum Polskim (obecnie I Liceum Ogólnokształcące) drużyna harcerska (od 1916 roku nazwana - 3 ŁDH im. R. Traugutta). W listopadzie 1957 roku został powołany Szczep im. R. Traugutta.

Działamy na Starym Polesiu w 4 szkołach – 3 szkołach podstawowych i 1 liceum ogólnokształcącym. Siedzibą szczepu jest I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Posiadamy sztandar szczepu, który jest sztandarem 3 ŁDH, konstytucję szczepu uchwaloną w 2004 roku oraz archiwum, w którym są zgromadzone kroniki szczepu. Obecnie pracujemy nad nową stroną internetową. Szczep posiada swoje obrzędowe pieśni, zwyczaje kominkowe, ogniskowe i obozowe, a także tradycję organizowania biegów harcerskich. Elementy wspólnego umundurowania to biało-czerwone chusty i pagony oraz plakietka szczepu. Inne kolory chusty noszą zuchy, a wodniacy wyszywają biało-czerwoną flagę na ramieniu. Mimo, że nie działa w szczepie drużyna starszoharcerska – nie udało się jej założyć mimo wielu prób, to staramy się zapewnić pełen ciąg wychowawczy. Posiadamy młodą, lecz dobrze doświadczoną i przygotowaną do pełnienia swoich funkcji kadrę.