Szczep Harcerski „Arsenał” im. Aleksandra Kamińskiego

alt

Szkoła Podstawowa nr 164 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Wróblewskiego 65
Szkoła Podstawowa nr 137 im. Aleksandra Kamińskiego, ul. Florecistów 3B
Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67, ul. Maratońska 47 B

Komendantka: phm. Marta Ignaczak HO, tel.: 609966620, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drużyny w szczepie:

przy SP nr 164

Gromada Zuchowa „Puchatki z Błękitnej Chatki”
drużynowa - pwd. Marta Lenk HO

137 ŁDH „Sosny” im. Bogusi Sierpińskiej (źeńska)
drużynowa - pwd. Aleksandra Górska

114 ŁDH „Zawiszacy”
drużynowa - Katarzyna Rychlik

przy SP nr 137

Gromada Zuchowa „Pszczoły z Zaczarowanego Ula”
drużynowa - sam. Angelika Kasprzak

137 ŁDH „Sosny” im. Bogusi Sierpińskiej (źeńska)
drużynowa - pwd. Aleksandra Górska

139 ŁDH „Bór” im. Piotra Pomiana
drużynowy - ćwik Filip Gostomski

Szkoła Europejska

Gromada Zuchowa „Zaczarowana Kraina”
drużynowa - phm. Paulina Damm

przy Integracyjnej SP nr 67

Próbna Gromada Zuchowa
drużynowa - Iwona Tyczyńska

poza szkołami

77 ŁDSH „Aura”
drużynowy - sam. Ksymena Czaja

13 ŁDW „Nieprzemakalni”
drużynowa - phm. Marta Ignaczak

O szczepie:

Szczep Harcerski „Arsenał” jest najmłodszym środowiskiem Hufca Łódź Polesie, posiada jednak wieloletnią tradycję środowisk, które go stworzyły (SH „Błękitne Berety” oraz SH „Wawerczycy””. Jesteśmy prężnym środowiskiem, działającym na Karolewie oraz południowo-wschodniej części Retkini. Posiadamy młodą, lecz dobrze doświadczoną i przygotowaną do pełnienia swoich funkcji kadrę.
Nasze środowisko rozszerza stale swój zakres działania, staramy się zapewnić pełen ciąg służby, od zabaw dla najmniejszego zucha, po wędrownicze wyzwania. Jesteśmy otwartym środowiskiem, staramy się działać w społeczności lokalnej, każda młoda osoba będzie w stanie odnaleźć u nas dla siebie pole działania.