Drużyny Ogrodu

przyboczne: Daria Stępień, M
onika Filich
szkoła działania: SP 152, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 52/54
o drużynie: Jesteśmy 2 Łódzką Drużyną Harcerek im. Mieczysława Orłowicza ,,OBIEŻYŚWIATY” Dlaczego ,,Obieżyświaty”? ponieważ naszym bohaterem jest wybitny polski geograf założyciel Akademickiego Klubu Turystycznego we Lwowie (drugiej największej polskiej organizacji po Towarzystwie Tatrzańskim). Dzięki tak nietypowemu bohaterowi nasza drużyna jest wyjątkowa. Warto tez dodać, iż w tym roku nasza drużyna obchodzi 50-lecie! Do drużyny należą dziewczynki w wieku 11-13 oraz 14-16. Na zbiórkach robimy wiele ciekawych rzeczy związanych ze sztuką. Bardzo lubimy śpiewać. W ramach zbiórek chodzimy do muzeów, na ściankę wspinaczkowa czy tez na zajęcia taneczne. Jesteśmy drużyna z tradycjami, mimo sędziwego wieku jesteśmy pełne energii , która zarażamy innych z nami nie można się nudzić! Nie wierzysz?! Sprawdź!
www.2ldhobiezyswiaty.pl

4 ŁDH „Błyskawica” im. gen. Mariusza Zaruskiego

drużynowa: pwd. Sonia Urbaniak – 603 876 207 soniamarika@interia.pl
przyboczne: pwd. Weronika Skrzypek
szkoła: SP 91, ul. Kasprzaka 45
terminy zbiórek:
czwartki 15:15-16:45
o drużynie: 4 Łódzka Drużyna Harcerska im. Mariusza Zaruskiego „Błyskawica” istnieje od 40 lat w Szczepie Harcerskim im. Romualda Traugutta, początkowo działała w I LO w Łodzi jako drużyna wędrownicza koedukacyjna. Obecnie, od września 2003 roku działa w Szkole Podstawowej nr 91 przy ulicy Kasprzaka 45, jako drużyna harcerska żeńska. „Czwórka” zrzesza harcerki w wieku 10 – 14 lat w dwóch zastępach: „Burza” i „Kropelki”.

PDH przy Szczepie im. R. Traugutta

drużynowa: pwd.. Ewa Michalska
przyboczne:
szkoła:

31 ŁDH „Bystrzyca” im. Teresy Bogusławskiej

drużynowa: pwd. Marta Janczak – janczak_marta@onet.pl
szkoła: SP 19, ul Balonowa 1
o drużynie: 31 Łódzka Drużyna Harcerska im. Teresy Bogusławskiej znajduje się przy ulicy Balonowej 1. Jednostka istnieje już od wielu lat, przez cały ten czas uczy i wychowuje poznania świata z jego ciekawszej strony, odnalezienie pasji oraz na rozwój swoich zainteresowań. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta, które tylko mają ochotę wspólnie z nami poznawać świat.
www.31ldh.zhp.net.pl

33 ŁDH „Polaris”

drużynowa: pwd. Agata Jagiełło
przyboczna: Zofia Kabza
szkoła: SP 36, ul. Więckowskiego
o drużynie: Nasza drużyna nosi nazwę „POLARIS” co oznacza Gwiazdę Polarną. Stanowić ma ona dla nas symbol właściwej drogi, którą podążamy. Choć nieraz jest trudno pokonywać stojące na niej przeszkody, to ta jedna mała gwiazdka stojąca nad nami dodaje otuchy i energii do dalszej wędrówki. Niech towarzyszy nam zawsze i niech jej blask rozświetla nam schody życia, po których podążamy…   Per Aspera ad Astra!
Jesteśmy żeńską drużyną działającą na terenie 36 Szkoły Podstawowej w Łodzi. Aktualnie w drużynie działają 3 zastępy harcerskie, jeden starszoharcerski i 2 próbne. Zbiórki drużyny odbywają się na zmianę ze zbiórkami zastępów w piątki w Szkole Podstawowej nr 36 o godz. 16:33.

46 ŁDH „Knieje” im. Joanny Skwarczyńskiej Szarotki”

drużynowa: phm. Anna Kobalczyk
przyboczne: Ola Ledzi