DHDP

VII Konferencja
"Dobre hufce - dobre praktyki"

Łódź 13-14 stycznia 2018

Serdecznie zapraszamy instruktorów do udziału w VII Konferencji instruktorskiej "Dobre hufce - dobre praktyki. Kształcenie", która odbędzie się w budynku Chorągwi Łódzkiej przy ul. Stefanowskiego 19 w dniach 13-14.01.2018.

Podczas tej edycji swoją uwagę skupimy na kształceniu. Poświęcimy czas na rozmowy o bieżących problemach Waszych środowisk, a przy tym postaramy się wspólnie wypracować rozwiązania. Panele dyskusyjne dadzą nam możliwość podzielenia się również swoimi sukcesami, które mogą stać się inspiracją do działania dla innych. Oprócz paneli mamy dla Was przygotowane bloki warsztatowe, oczywiście o tematyce związanej z kształceniem. W trakcie trwania konferencji nie zabraknie rozmaitych spotkań z ciekawymi gośćmi, a przede wszystkim instruktorskich rozmów na ważne tematy. Jeżeli kształcenie jest Twoim polem służby to nie czekaj, wypełnij zgłoszenie już dziś!

PIĄTEK 12.01:

Od godziny 18:30 można się zgłaszać do chorągwi.

SOBOTA 13.01:

9:00 – Rejestracja uczestników
10:00 – Rozpoczęcie konferencji i wykład rozpoczynający
11:00 – Przerwa kawowa
11:15 – Panele problemowe I
13:15 – Przerwa obiadowa
14:15 – Warsztat I
17:15 – Przerwa kawowa
17:45 – Panele problemowe II
19:30 – Przerwa kolacyjna
20:30 – Wieczór inspiracji i ewaluacji

NIEDZIELA 14.01:

9:00 – Warsztat II
12:00 – Przerwa kawowa
12:15 – Panele problemowe III
14:15 – Podsumowanie konferencji, rozdanie certyfikatów i ankiet ewaluacyjnych
15:00 – Zakończenie

PANELE:

PANEL I1.Nierówny poziom kursów w ZHP.2.Stawianie HZKK - jak się za to zabrać.3.Czerpanie z przeszłości - jak było kiedyś, jak jest dzisiaj.
PANEL II4.Praca z HZKK, jak motywować i inspirować5.Kurs przeżyciowy vs wykład. Gdzie zaginął duch przygody.6.35+ - jak zrobić taki kurs, jak pracować z dorosłymi.
PANEL III7.Nowe narzędzia do pracy z kadrą - mapa kompetencji.8.Mianowanie ludzi bez przeszkolenia.9.Jak kształcić kadrę kształcącą.

OPIS PANELI:

1. “Który kurs wybrać, aby był on dobry”? Często zadawane pytanie, w szczególności, gdy zależy nam na tym, aby nasz podopieczny miał przekazane dobre praktyki. Postaramy się znaleźć złoty środek na ten problem, zastanowimy się w jaki sposób można poprawić jakość kursów.
  2. Zacznijmy od początku - jak założyć hufcowe/międzyhufcowe ZKK. Porozmawiajmy o tym, jak pozyskać instruktorów do zespołu, od czego należy zacząć oraz czym na początku powinien zajmować się świeży zespół.
  3. Powrót do korzeni - porównanie kształcenia w dawnych czasach do naszych czasów. Porozmawiajmy o tym z jakich form, idei warto czerpać. Zastanowimy się co można wykorzystać dzisiaj, bądź czym możemy się zainspirować.
  4. Praca z zespołem. W grupie jest siła! Na tym panelu skupimy się na tym jak pracować z instruktorami, którzy zajmują się kształceniem. Spróbujemy wspólnie wypracować skuteczny system motywacyjny dla członków ZKK.
  5. Gdzie zaginął duch przygody?! W lesie! Skupimy się na wypracowaniu najlepszych form szkoleniowych. Porozmawiamy o tym w jaki sposób, możemy wpleść wartości i idee, które powinno nieść harcerstwo oraz jak poprawnie pracować metodą podczas kursów.
  6. ZHP nie tylko dla młodych. Panel poświęcony pracy z dorosłą kadrą, organizacji kursów 35+ oraz innych form szkoleniowych dla ludzi, którzy posiadają już własne doświadczenie
  7. Skrzynka narzędzi … kształceniowca. Podyskutujemy o tym jakie narzędzia są oferowane do pracy z instruktorami oraz jak z nich korzystać. Motywem przewodnim tego panelu będzie mapa kompetencji - po co jest, jakie korzyści możemy z niej czerpać i jak z nią pracować.
  8. Czy warto mianować kogoś na funkcję, kto nie ma odpowiedniego przygotowania? Skupimy się na tym jakie konsekwencję może to za sobą nieść. Zastanowimy się jak przeciwdziałać rozszerzaniu złych praktyk.
  9. Naturalne kształcenie. Podczas panelu zastanowimy się jak kształcić kadrę kształcącą, jak zorganizować dobry warsztat dla takich instruktorów oraz jak z nimi pracować.

Niebawem zostanie przedstawiony program warsztatów, bądźcie czujni!

Skopiuj link, aby się zgłosić https://konferencjaksztalcenie.zgloszenia24.pl/

Kogo zapraszamy? Instruktorów - przede wszystkim członków i szefów hufcowych ZKK. Konferencja jest skierowana również do instruktorów zajmującym się kształceniem na poziomie chorągwianym oraz instruktorów myślących o założeniu ZKK.

Instruktorów - komendantów i instruktorów szczepu, kadry wspierającej szczepy na poziomie hufcowym i chorągwianym, instruktorów myślących o założeniu szczepu

Terminarz:

• 10 grudnia – zgłoszenia na konferencję
  • 12 stycznia – możliwość przyjazdu i zakwaterowania uczestników spoza Łodzi
  • 13– 14 stycznia– Konferencja Dobre Hufce – Dobre Praktyki. Kształcenie

Koszty, wyżywienie i warunki noclegu:

• Koszt seminarium wynosi:
  • 35 zł dla uczestników z Chorągwi Łódzkiej ZHP
  • 45 zł dla uczestników z innych chorągwi

Wpłaty proszę dokonywać na konto Hufca Łódź-Polesie

BZ WBK 78 1090 2705 0000 0001 0420 6614

• Koszt obejmuje noclegi, obiad w sobotę, kawę, herbatę i poczęstunek w przerwach, a także materiały konferencyjne.
  • Prosimy o zabranie swojego prowiantu na śniadania i kolacje, posiłki te będą miały miejsce w budynku naszej chorągwi, zapewniamy wygodne miejsce do zjedzenia, czajniki oraz kuchnię.
  • Nocleg będzie miał miejsce w budynku chorągwi, oferujemy materace i koce, dostęp do sanitariatów. Istnieje jednak możliwość ulokowania w hotelu. Przy drugiej opcji trzeba będzie samemu pokryć dodatkowe koszty, ale organizatorzy zaproponują różne możliwości noclegu.
  • W razie potrzeby oferujemy także bezpłatny nocleg z piątku na sobotę.

Organizatorzy:

• Organizatorzy:

Hufiec ZHP Łódź-Polesie

szefowa konferencji: phm. Aleksandra Górska

• Patronat:

Łódzka Chorągwiana Szkoła Instruktorska "Osnowa"

Kontakt:

Zgłoś się!

KLIKNIJ! w link, aby się zgłosić!