Cele i zadania namiestnictwa

Nie jest sztuką wędrować po wydeptanych ścieżkach. Sztuką jest znaleźć ścieżkę w bezdrożach. Prawdziwy wędrownik to potrafi.

Krzysztof Sikora

Czym jest namiestnictwo?

To wspólnota kadr drużyn wędrowniczych naszego hufca, miejsce, gdzie każdy drużynowy może otrzymać wsparcie, którego potrzebuje. Chcemy, aby namiestnictwo było miejscem inspiracji i zdobywania pozytywnych wędrowniczych doświadczeń. I nie chodzi tu o samą wiedzę, ale przede wszystkim o praktykę, o wypróbowywanie nowych form, poruszanie ważnych dla drużynowych i przybocznych tematów – i o tworzenie więzi między członkami namiestnictwa.

Wędrownictwo to dla nas rozmach w działaniu. To odwaga do realizacji niezwykłych inicjatyw, stawiania sobie wyzwań na granicy możliwości, osiąganie mistrzostwa w wybranych dziedzinach, ulepszanie świata, bezinteresowna pomoc i reagowanie na potrzeby innych.

Post Author: sy2birak